تبلیغات
اصفهان نما - مراکز خرید و بازار های اصفهان
پیش شماره های اصفهان
تقویم نمایشگاه اصفهان
14 مکان محبوب توریست ها
تمامی گردشگران اعم از داخلی و خارجی همواره بخشی از وقت سفر خود را به خرید و قدم زدن در بازار های شهر مقصد اختصاص می دهند تا ضمن آشنا شدن با سوغات و صنایع دستی و فرهنگ آن شهر،مقداری هم خرید برای خود یا اقوام انجام دهند. با قدم زدن در بازار های اصفهان می توانید با سوغات و صنایع دستی اصفهان و همچنین روش ساخت آن ها (به دلیل حضور هنرمندان در مغازه ها) آشنا شوید و از خرید آن ها لذت ببرید.

همچنین با احداث مراکز خریدی همچون سیتی سنتر می توانید علاوه بر خرید از گالری ها و یا شهربازی این مجموعه تجاری فرهنگی تفریحی لذت ببرید،همچنین می توانید اجناس برند جهانی و ایرانی را از فروشگاه های معتبر تهیه نمایید.
در این مطلب به معرفی برخی از مراکز خرید و بازارهای اصفهان می پردازیم.

بازار اصفهان:
شاید بسیاری از ما بازار اصفهان را تنها محدود به اطراف میدان نقش جهان و چند بخش کوچک دیگر بدانیم! اما باید این را بدانید که اینطور نیست و بازار اصفهان بزرگتر از چیزی است که برخی تصور می کنند. این بازار به صورت بسیار جالبی در دل شهر اصفهان و حتی اطراف میدان نقش جهان خزیده است. ورودی این بنای بی نظیر از شمال میدان نقش جهان می باشد. ورودی این بنا که به بخش بازار قیصریه وارد می شود از شکوه، معماری و زیبایی خاصی برخوردار است به نام  سردر قیصریه معروف است. امتداد از این بازار به مسجد جامع و پس از آن به بازار عریان ختم می گردد. بخش های مختلف بازار نیز به میدان امام علی ( میدان عتیق ) ختم می گردد.
 در گذشته هر بخش از ایران در تولید محصولات خاصی مشهور بوده است اما اکنون تمامی محصولات را در تمامی شهرها می توان پیدا کرد اما هنوز برخی شهرها محصولات منحصر به فردی دارند که یافتن همانند آن و یا محصولی با همان کیفیت در دیگر شهرها کمی دشوار است.

مراکزخرید اصفهان،بازار اصفهان،فروشگاه اصفهان،گردشگری اصفهان،توریستی اصفهان،سفر اصفهان،مسافرت اصفهان

بازار اصفهان نیز دارای محصولاتی است که بهترین نوع آن ها را می توانید در این بازار خرید کنید. اولین گزینه ای که به ذهنمان می رسد بدون شک خرید ظروف و صنایع دستی مسی می باشد.
اگر در بخش مسگرها قدم بردارید صدای چکش ها تجربه جالبی را برایتان رقم خواهد زد، شما می توانید صنایع دستی را در این بازار بخرید و حتی نحوه ساخت آن ها را از نزدیک مشاهده کنید.
ظروف مسی که روی آن هنر زیبای میناکاری وجود دارد نیز گزینه بسیار خوبی برای خرید در این بازار بزرگ می باشد. ظروف مسی قلم زنی شده را هم به موارد قبل اضافه کنید و یا حتی خاتم کاری را که در اصفهان شهره است و از صنایع دستی اصلی اصفهان به حساب می آید.
در مجموع اگر علاقه به صنایع دستی دارید بازار اصفهان یکی از بهترین مراکز خرید این نوع محصول می باشد.
البته فراموش نکنید که هر محصولی که نیاز دارید را می توان در بازارهای سنتی پیدا کرد اما هر بازار محصولات ویژه و مشهوری نیز دارد.
آدرس: بهترین و در دسترس ترین ورودی بازار در شمال میدان نقش جهان قرار گرفته است که به سردر قیصریه شهرت دارد

مراکزخرید اصفهان،بازار اصفهان،فروشگاه اصفهان،گردشگری اصفهان،توریستی اصفهان،سفر اصفهان،مسافرت اصفهان

بازار قیصریه:
 سردر قیصریه، ورودی این بازار است. این بازار که با نام بازار سلطانی نیز خوانده می‌شود، از بزرگترین و مجلل‌ترین مرکز خرید و فروش در دوران صفویه بوده است و در سال ۱۰۲۹ هجری قمری (دوران صفویه) در شمال میدان تاریخی امام ایجاد گردید که میدان امام را به میدان عتیق (کهنه) و اصفهان عصر سلجوقی مربوط می‌کند.
ساختار بازار:
راسته بازار قیصریه در دو طبقه مرتفع ساخته شده که طبقه بالا به امور دفتری و بازرگانی اختصاص داشت و در طبقه پایین مغازه‌های اصناف گوناگون در کنار هم مستقر بوده‌اند که از این بازار بزرگ و مجلل بازارهای دیگری منشعب می‌شدند و برخی از آن‌ها هنوز هم فعال بوده و به مشاغل مختلف اختصاص دارند.

بازار قیصریه ،مراکزخرید اصفهان،بازار اصفهان،فروشگاه اصفهان،گردشگری اصفهان،توریستی اصفهان،سفر اصفهان،مسافرت اصفهان

راسته های بازار:
برخی از راسته‌های این بازارها عبارت‌اند از:
بازار عریان
هارونیه
نیم‌آورد گلشن
مخلص
سماورسازها
مقصودبیک

سیتی سنتر:
مرکز تجاری ، تفریحی ، و توریستی اصفهان سیتی سنتر که بزرگترین مرکز خرید ایران و پنجمین مرکز خرید بزرگ دنیا می باشد که باعث گردیده نام اصفهان در بین نام دیگر شهرها و کشورهای معتبر دنیا جلوه نمایی کند. هدف از احداث این مجموعه ایجاد تسهیلات جهت تامین نیازهای زندگی روزمره شهروندان در زیر یک سقف است . مجموعه اصفهان سیتی سنتر كلاً شامل 7 طبقه می باشد . از این  7 طبقه ، دو طبقه بصورت پاركینگ مسقف با ظرفیت 5500 اتومبیل است. سه طبقه شامل مركز خرید (Hyper Star) و واحدهای تجاری است و دو طبقه آخر شامل مجموعه سینمائی، سالن چند منظوره، فود کورت، سالن های مختلف

 سیتی سنتر اصفهان،مراکزخرید اصفهان،بازار اصفهان،فروشگاه اصفهان،گردشگری اصفهان،توریستی اصفهان،سفر اصفهان،مسافرت اصفهان

ویژگی ها:
- ایجاد محیط شاد،سالم و دلپذیر برای خانواده ها و گردشگران برای خرید و تفریح. 
- جلوگیری غیر مستقیم از ورود غیر قانونی كالا به كشور با توجه به حضور مستقیم شركتهای تولیدكننده و عرضه كننده كالاهای مختلف خارجی 
- ارائه مستقیم كالاهای مورد نیاز خارجی به دست مصرف كنندگان داخلی با قیمت و كیفیت مناسب 
-همجواری با پروژه های مركز تجارت جهانی (WTC) و مدرنترین مركز نمایشگاهی بین المللی 
- تبادل فرهنگی به صورت مستقیم و سالم با توجه به اختصاص فروشگاهها و رستورانها به شركتهای خارجی و حضور اتباع دیگر كشورها 
- پر كردن اوقات فراغت شهروندان به ویژه جوانان به مناسبترین شكل و نیز ارتقاء سطح فرهنگی و هنری افراد جامعه با توجه به وجود سینما ، آمفی تئاتر و فضاهای مشابه و ... 
امکانات مجموعه:
مجتمع تجاری: فروشگاههای مارك دار ایران و دنیا، رستورانهای ملل، دفاتر هواپیمایی، شعبه های بانكی ، نمازخانه و ...
هایپرمارکت: مراکز فروش بزرگ (فروشگاههای زنجیره ای)
مجتمع تفریحی و سینمایی: سالن های سینما، سالن های بازی کودکان و بازی های کامپیوتری ، شهر اسباب بازیها و ...
پارکینگ مسقف: پارکینگ، تاسیسات، انباری ها ، سرویس نگهداری اتومبیل V.I.P
آدرس: اصفهان ، اتوبان شهید دستجردی، رو به روی ورودی جنوبی سپاهان شهر
تلفن:0315001               وب سایت: http://www.isfahancitycenter.com/

سیتی سنتر اصفهان ،مراکزخرید اصفهان،بازار اصفهان،فروشگاه اصفهان،گردشگری اصفهان،توریستی اصفهان،سفر اصفهان،مسافرت اصفهان

چهارباغ :
چهارباغ اصفهان را شاید بتوان جزء دیدنی ترین نقاط اصفهان دانست؛این خیابان علاوه بر داشتن طراحی منحصر به فرد اماکن تاریخی و دیدنی زیادی را در خود جای داده است؛همچنین چهاباغ اصفهان تعداد زیادی از مغازه ها و پاساژ های خرید لباس،طلا،نقره،ساعت و....را در خود جای داده است.
چهارباغ اصفهان شامل دوبخش چهارباغ عباسی و چهارباغ بالا می باشد.شما میتوانید با گردش در چهارباغ اصفهان خرید همراه با لذت بردن از طراحی منحصر به فرد این خیابان را تجربه کنید؛همچنین چهارباغ اصفهان علاوه بر داشتن اهمیت تاریخی به دلیل همجواری با سایر مراکز مهم شهر اصفهان از اهمیت خاصی برخوردار است.

چهارباغ اصفهان،مراکزخرید اصفهان،بازار اصفهان،فروشگاه اصفهان،گردشگری اصفهان،توریستی اصفهان،سفر اصفهان،مسافرت اصفهان

شما میتوانید با شروع از دروازه دولت تا میدان انقلاب(سی و سه پل)از مغازه ها و پاساژ های زیادی مانند پاساژ ایفل،تخت جمشید،ملت،بازار هنر،افتخار،سپاهان،24اسفند و.....دیدن نمایید،همچنین با عبور از سی و سه پل به چهارباغ بالا می رسید که در میتوانید از پاساژ های زیادی بازدید نمایید
خوب است بدانیم:
چهارباغ خواجو، خیابان چهارباغ تاریخی دیگر اصفهان است که به موازات چهارباغ عباسی و بین پل خواجو تا چهارراه نقاشی قرار دارد.
چهارباغ عباسی نیز در دوران معاصر ادامه یافته‌است که توجه به این امتداد این خیابان از میدان شهدا در شمال شروع و پس از عبور اززاینده رود به دروازه شیراز اصفهان در دامنه کوه صفه در جنوب اصفهان ختم می‌شود.
دو بخش اضافه شده به چهارباغ عباسی عبارتند از:
چهارباغ پایین در شمال: حد فاصل میدان شهدا تا دروازه دولت
چهارباغ بالا در جنوب: حد فاصل سی و سه پل تا دروازه شیراز اصفهان
چهارباغ‌ها شامل دو باند سواره رو، دو باند ویژه دوچرخه و سه باند پیاده‌رو می‌باشد که چهار ردیف درختان چنار و نارون آن‌ها را از هم جدا می‌کند.

چهارباغ اصفهان،مراکزخرید اصفهان،بازار اصفهان،فروشگاه اصفهان،گردشگری اصفهان،توریستی اصفهان،سفر اصفهان،مسافرت اصفهان


چهارباغ اصفهان،مراکزخرید اصفهان،بازار اصفهان،فروشگاه اصفهان،گردشگری اصفهان،توریستی اصفهان،سفر اصفهان،مسافرت اصفهان

مجتمع پارک:
این مرکز خرید حدود ۱۵۰۰۰ متر مربع را به خود اختصاص داده است و با داشتن ۴۰۰ فروشگاه و فضای سبز مناسب، خدمات خوبی را به مردم ارائه می کند. پوشاک، ساعت، کیف و کفش، لوازم صوتی و تصویری، لوازم موسیقی، اسباب بازی، کامپیوتر و نرم افزار و لوازم جانبی، لوازم التحریر ،آرایشی و بهداشتی، ورزشی و … از اقلامی هستند که می توانید در این مرکز خرید آنها را تهیه نمایید. همچنین مجتمع پارک با داشتن کافه و رستوران ها محل خوبی برای استراحت و گذران اوقات فراغت نیز به شمار می رود.
آدرس : اصفهان خیابان چهارباغ بالا

مجتمع پارک اصفهان،مراکزخرید اصفهان،بازار اصفهان،فروشگاه اصفهان،گردشگری اصفهان،توریستی اصفهان،سفر اصفهان،مسافرت اصفهان


مجتمع تجاری مارتین:
یکی از مراکز خرید خاص شهر اصفهان، مجتمع تجاری مارتین است که می توانید انواع و اقسام پوشاک از برندهای معتبر دنیا را در آن پیدا کنید. انواع لباس‌های اسپرت و مجلسی، کفش و زیورآلات اقلامی هستند که در فروشگاه های این مجتمع عرضه می شوند که البته قیمت های نسبتا بالایی دارند.
آدرس: چهارراه حکیم نظامی، ابتدای نظر شرقی ، کوچه کلیسای وانک

سایر مراکز خرید:
سایت در حال به روز رسانی...


تبلیغات
خبرنامه

اگر از این مطلب خوشتان آمد،رایانامه خود را ثبت کنید و از این پس تمام مطالب اصفهان نما در رایانامه خود دریافت کنید!

مطالب مرتبط
 • پربازدید ترین آثار تاریخی اصفهان
 • اماکن تفریحی اصفهان
 • کلمات کلیدی بازار اصفهان ، مراكز خرید اصفهان ، گردشگری اصفهان ، توریستی اصفهان ، سوغات اصفهان ، مجتمع تجاری اصفهان ، فروشگاه اصفهان ،
  موضوعات مرتبط
 • راهنمای گردشگران
 • ارسال نظر
   
  لبخندناراحتچشمک
  نیشخندبغلسوال
  قلبخجالتزبان
  ماچتعجبعصبانی
  عینکشیطانگریه
  خندهقهقههخداحافظ
  سبزقهرهورا
  دستگلتفکر
  was bringt viagra
  Heya! I'm at work browsing your blog from my new apple iphone! Just wanted to say I love reading through your blog and look forward to all your posts! Carry on the superb work!
  real psychic readings سلام، پس از خواندن این پست قابل توجه من خیلی خوشحالم که به اشتراک گذاشتن
  چطوری با همکارها چیکار کنین؟
  بهزاد سلام
  سیتی سنتر را رفتم و واقعا بزرگه،تازه اینطور كه پیدا بود هنوز كامل راه نیفتاده بود و یه قسمتی (كه انگار تازه راه افتاده)هم مغازه ها خالی بودن اما با این حال واقعاااا بزرگ بود،عكس هایی كه گذاشتین اصلا گویای عظمت این مجتمع نیست
  به هموطنام توصیه میكنم حتما اگه اصفهان رفتین سیتی سنتر را برین،همه چیزی هم هست،مغازه خرید،انواع رستوران ها،شهربازی بزرگ(بیشتر برای بچه ها)،موزه،گالری،و انواع مغازه ها از لباس بگیر تا طلا و فرش و....البته قیمت ها نسبتا گران بود(البته اجناس برند مثل نایك و...چون زیاد بود شاید اینطور القا می كرد)ما كه یك روز كامل را گذاشتیم برای این مجتمع چون همه چیز توش بود و حوصله ادم هم سر نمیرفت ضمن خرید(مخصوصا ماشین های كلاسیك و اكواریوم های گل های استوایی و این چیزا)
  تبریك میگم به مردم اصفهان
  سلام بهزاد جان
  خوشحالیم كه چنین مجموعه ای در اصفهان نظر هموطنان را به خودش جلب كرده و از ان رضایت داشتن
  در مورد ان مغازه ها درحقیقت ان ها قسمت دوم قسمت تجاری هست كه تا چند ماه اینده با اماده شدن پلازا و ورودی اصلی ان ها هم احتمالا به طور كامل باز میشن و هموطنان مجموعه تجاری عظیمی را می توانند در سفر به اصفهان بازدید كنن
  نظرسنجی
  » به نظر شما کدام پروژه در حال ساخت برای اصفهان مفیدتر است؟